Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Dzięki rozwiązaniom IoT od Thingsdata możesz gromadzić i przesyłać dane z instalacji, urządzeń i czujników prosto do chmury. Jeżeli chcesz aby Twoje dane były zabezpieczone podczas całego procesu – pomożemy Ci w tym! Nasze usługi obejmują bezpieczne wdrażanie IoT w Twojej organizacji. Dostarczamy specjalistyczne materiały edukacyjne, wyjaśnimy różnicę pomiędzy aplikacjami IoT i wskażemy wytyczne, dzięki którym ochronisz wrażliwe dane firmy. Thingsdata oferuje różne aplikacje bezpieczeństwa IoT.

Korzyści płynące z posiadania zabezpieczeń od Thingsdata

Prywatny APN - zapewnia połączenie urządzenia z prywatnym punktem dostępu.

IP-SEC VPN - cały transfer danych jest szyfrowany i przekazywany przez IP-SEC VPN.

Whitelisting - wystarczy zatwierdzić adresy IP lub FQDN i dodać je do listy dostępu APN.

Stały adres IP - oferujemy możliwość przypisania stałego adresu IP dla każdej karty SIM. Dzięki temu można uzyskać bezpośredni dostęp do karty SIM.

Blokada IMEI - możemy przypisać karty SIM do numeru IMEI danego urządzenia, co zapobiega wykorzystaniu danych w nieautoryzowanym urządzeniu.

Firewall - zabezpieczenie sieci firmowej z bezprecedensową wydajnością i prostotą zarządzania za pomocą firewalla.

Wykorzystaj to, co najlepsze na rynku dzięki Thingsdata!

Doradzimy Ci w zakresie subskrypcji IoT!

Nawiążemy współpracę?

Bezpieczeństwo

Bouwblok icon

1-5 kart SIM

Otrzymaj karty testowe od jednego z naszych dostawców.

Bouwblok icon

Praca

Rozpocznij pracę w czasie rzeczywistym! Przetestuj nowe możliwości razem z Thingsdata.

Bouwblok icon

Ilość danych

Otrzymaj pakiet danych do wykorzystania na kartę SIM (czas trwania testu: 1 miesiąc).

Bouwblok icon

Platforma zarządzania

Dostęp do platformy zarządzania. Monitoruj i zarządzaj wszystkimi kartami SIM z jednego miejsca.

Bouwblok icon

SMS

Możliwość odbierania/wysyłania wiadomości SMS w ramach testowania usługi.

Bouwblok icon

Zespół wsparcia

Nasz zespół wsparcia jest zawsze do Twojej dyspozycji. Uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania!

Często zadawane pytania dotyczące bezpieczeństwa

Czym jest bezpieczeństwo IoT?

Bezpieczeństwo IoT odnosi się do metod ochrony stosowanych w celu zabezpieczenia urządzeń podłączonych do Internetu. Termin IoT jest niezwykle szeroki, a wraz z rozwojem technologii stale się poszerza. Niemal każde urządzenie może w pewnym stopniu komunikować się z mobilnym Internetem lub innymi urządzeniami - od źródeł wody pitnej, przez systemy monitorowania energii, po bankomaty. Bezpieczeństwo IoT to rodzina technik, strategii i narzędzi wykorzystywanych do zapobiegania włamaniom do urządzeń.

Jakie są zalety posiadania stałego adresu IP na karcie SIM IoT?

Połączenie internetowe ułatwia wymianę informacji. Aby nawiązać połączenie zarówno nadawca, jak i odbiorca potrzebuje adresu IP. Zaletą karty SIM IoT ze stałym adresem IP jest obsługa komunikacji dwukierunkowej (dwukierunkowy ruch danych). Adres IP (stały adres IPv4) jest zarezerwowany dla danej karty SIM i nigdy się nie zmienia. Każda karta SIM IoT ma stały adres IP, dzięki czemu urządzenie jest zdalnie dostępne za pośrednictwem chmury, a komunikacja jest możliwa na wszystkich portach.

Co to jest IoT VPN?

Bezpośrednia komunikacja z kartą SIM IoT bez aktywnego adresu VPN nie jest możliwa. Poprzez VPN, karta SIM dodawana jest do własnej sieci prywatnej (zamkniętego środowiska internetowego) - tworzy to bezpieczny tunel VPN między chmurą a kartą SIM. Urządzenie IoT może być wówczas dostępne dalnie tak, jakby znajdowało się w sieci lokalnej. VPN kontroluje wszystkie poziomy zabezpieczeń. Na urządzeniu IoT nie ma potrzeby instalować żadnego dodatkowego oprogramowania, gdyż VPN zabezpiecza i automatycznie uwierzytelnia cały przesył danych. Karty SIM, które są skonfigurowane w ramach własnej sieci prywatnej mają wyłączność na uzyskanie dostępu do chmury.

Czy warto zastosować blokadę IMEI?

Podczas konfigurowania urządzeń IoT klienci Thingsdata mają możliwość zastosowania blokady numeru IMEI. Numer IMEI to unikalny 15-cyfrowy numer seryjny powiązany z każdym urządzeniem IoT. IMEI, przypisywany jest do urządzeń mobilnych przez producenta w celu ich identyfikacji w sieci komórkowej. Poprzez ten numer otrzymujemy możliwość zablokowania karty SIM IoT na danym urządzeniu. Nawet w przypadku uzyskania dostępu do sprzętu przez osoby trzecie, nie będą one miały możliwości wykorzystania Twojej karty SIM przy pomocy innego urządzenia.

Pobierz naszą broszurę

Pobierz broszurę