5G

Karty SIM 5G

5G to piąta generacja mobilnego internetu i następca 4G. Jedną z największych zalet tej sieci jest niskie opóźnienie. Dzięki sieci 5G wkrótce będziemy mogli pobierać i przesyłać dane jeszcze szybciej,  przy wykorzystaniu większej liczby urządzeń. Nawet tak zatłoczone miejsca jak stadiony czy festiwale nie będą negatywnie wpływać na jakość połączenia. A to wszystko dopiero początek – 5G staje się również ważne w sektorze bezpieczeństwa, opieki i rolnictwa, gdzie szybki czas reakcji ma ogromne znaczenie.

Korzyści płynące z posiadania 5G od Thingsdata

Pakiet danych (łączony), pay as you go oraz prepaid

Najczęściej kupowane pakiety danych: 5, 10, 100, 500, 1000 GB

Brak kosztów aktywacji, zobowiązań ilościowych oraz czasu trwania umowy

Networkspectrum 5G

Opcjonalnie: stałe adresy IP

Brak obowiązku aktywacji w danym terminie

Niskie stawki

Brak minimalnego okresu aktywności w sieci

Personalizacja ceny dla zamówienia ponad 100 subskrypcji danych 5G

Wykorzystaj to, co najlepsze na rynku dzięki Thingsdata!

Doradzimy Ci w zakresie subskrypcji IoT!

Wybierz najlepszą kartę SIM 5G

Bouwblok icon

1-5 kart SIM

Otrzymaj karty testowe od jednego z naszych dostawców.

Bouwblok icon

Praca

Rozpocznij pracę w czasie rzeczywistym! Przetestuj nowe możliwości razem z Thingsdata.

Bouwblok icon

Ilość danych

Otrzymaj pakiet danych do wykorzystania na kartę SIM (czas trwania testu: 1 miesiąc).

Bouwblok icon

Platforma zarządzania

Dostęp do platformy zarządzania. Monitoruj i zarządzaj wszystkimi kartami SIM z jednego miejsca.

Bouwblok icon

SMS

Możliwość odbierania/wysyłania wiadomości SMS w ramach testowania usługi.

Bouwblok icon

Zespół wsparcia

Nasz zespół wsparcia jest zawsze do Twojej dyspozycji. Uzyskasz odpowiedź na wszystkie pytania!

Często zadawane pytania dotyczące 5G

5G

5G to piąta generacja mobilnego internetu i następca 4G. Jedną z największych zalet tej sieci jest niskie opóźnienie. Dzięki sieci 5G wkrótce będziemy mogli pobierać i przesyłać dane przy wykorzystaniu większej liczby urządzeń jeszcze szybciej niż dotychczas. Nawet tak zatłoczone miejsca jak stadiony czy festiwale nie będą negatywnie wpływać na jakość połączenia. To wszystko dopiero początek – sieć 5G staje się również ważna w sektorze bezpieczeństwa, opieki i rolnictwa, gdzie szybki czas reakcji ma ogromne znaczenie.

Aukcja 5G i wdrażanie pasm częstotliwości

5G może być technicznie używane w istniejących już pasmach częstotliwości (na przykład w połączeniu z 4G). Niektórzy dostawcy oferują 5G na częstotliwości 1800 MHz, na której prosperuje również 4G. Z technicznego punktu widzenia urządzenie 5G ma dostęp do sieci 5G, chociaż prędkość nie jest znacznie wyższa niż w przypadku 4G. Unia Europejska przeznaczyła 700 megaherców, 3,5 gigaherca i 26 gigaherców na wdrożenie sieci 5G w Europie. Ministerstwo Gospodarki i Polityki Klimatycznej otworzyło aukcję na częstotliwość 700 MHz 29 czerwca 2020 roku.

Bezpieczeństwo 5G

W 5G istnieje więcej ulepszonych standardów z większą liczbą kontroli bezpieczeństwa. 5G oferuje lepsze i szybsze narzędzia do uwierzytelniania i szyfrowania ruchu oraz podłączonych urządzeń. Większa prędkość pozwala na udostępnianie, instalowanie nowego oprogramowania i aktualizacji zabezpieczeń znacznie szybciej niż obecnie, umożliwiając inteligentną ochronę w czasie rzeczywistym. Większa prędkość, krótsze czasy reakcji i większa liczba podłączonych urządzeń sprawiają również, że monitorowanie systemu jest bardziej wydajne. 5G oferuje możliwość priorytetyzacji ruchu w sieci (QoS). Dzielenie sieci w 5G zostało zaprojektowane tak, aby z jednej strony móc obsługiwać większą prędkość, a z drugiej oferować większą przepustowość, ale przede wszystkim, aby opóźnienie między wysyłaniem a odbieraniem danych było prawie niezauważalne. Jednym z rozwiązań, które wszyscy śledzą ze szczególną uwagą, jest segmentacja sieci. Technika ta umożliwia segmentację jednego mobilnego dostępu do internetu, tak aby oferować użytkownikom i aplikacjom różne przepustowości (QoS) w tym samym czasie. W ten sposób można zagwarantować określoną prędkość lub przepustowość dla krytycznych aplikacji, takich jak służby ratunkowe lub sterowanie robotami w szpitalu.

Jak szybkie jest 5G?

W przypadku 5G otrzymujemy prędkość od 1 Gb/s do 10 Gb/s, 5G jest średnio dziesięć razy szybsze niż 4G. Jeśli chodzi o IoT, będzie to miało ogromne znaczenie dla aplikacji takich jak CCTV. Mniejsze opóźnienia oznaczają komunikację w czasie zbliżonym do rzeczywistego, co daje duży impuls, jeśli chodzi o kontrolę "urządzeń" w czasie rzeczywistym (pojazdy autonomiczne i robotyka). Opóźnienie 4G jest w rzeczywistości dość szybkie i wynosi około 30-40 milisekund. Dzięki 5G liczba ta zmniejsza się do 1-2 milisekund, co ponownie sprawia, że 5G zmienia zasady gry, jeśli chodzi o IoT.

Pobierz naszą broszurę

Pobierz broszurę