Internet of Things

Czym jest Internet of Things?

Internet Rzeczy, często określany skrótem IoT, to szybko rozwijająca się technologia łącząca świat fizyczny z wirtualnym. Wiele urządzeń jest już połączonych poprzez własny dostęp do Internetu, dzięki czemu świat staje się coraz bardziej cyfrowy. Tymczasem miliardy urządzeń połączonych jest również Internetem Rzeczy. Przydatne dane są gromadzone przez te urządzenia za pośrednictwem inteligentnych aplikacji i wymieniane między systemami a chmurą. To jest właśnie Internet of Things!

Punkty startowe

Wprowadzenie

Rewolucja IoT jest już w pełnym rozkwicie. Przydatne informacje mogą być wymieniane między systemami a chmurą za pośrednictwem inteligentnych aplikacji. Pojawienie się mobilnego Internetu było sygnałem startowym do jeszcze łatwiejszego łączenia wszelkiego rodzaju urządzeń. Coraz częściej korzystają one z własnego, mobilnego dostępu do Internetu aby sprawniej łączyć się z chmurą.

Agregacja danych

Sieć cyfrowych systemów Internetu Rzeczy może przechwytywać, monitorować i dostosowywać każdą interakcję między połączonymi aplikacjami. Urządzenia wyposażone w inteligentne czujniki potrafią zbierać coraz więcej danych. Najpierw są one gromadzone, następnie przekazywane do systemu, a na końcu przechowywane w chmurze.

Duża ilość danych

Dane użytkowe wszystkich gromadzonych zbiorów muszą być wykorzystywane w celu optymalizacji różnych procesów biznesowych. Mówiąc najprościej, Internet Rzeczy to zbiór urządzeń, które są połączone za pośrednictwem mobilnego Internetu i gromadzą duże zasoby danych online bez interwencji człowieka.

Zarządzanie danymi

Wychwyć swoje niewykorzystane dane w systemie zarządzania aktywami i przeanalizuj ich zużycie w celu dalszej optymalizacji. Duże ilości danych operacyjnych można łatwo analizować, wizualizować, a nawet integrować z istniejącymi systemami. Zaletą jest możliwość określenia, które informacje są istotne dla organizacji.

Minimalizacja przestojów

Dzięki IoT możesz zminimalizować przestoje, ponieważ monitoruje on komponenty procesu produkcyjnego w czasie rzeczywistym. Pozwala to z wyprzedzeniem prognozować nadchodzącą awarię lub wymianę części dzięki czemu zyskujesz czas na odpowiednią reakcję. IoT ogranicza defekty systemów bez narażania procesu produkcyjnego.

Zarządzanie aktywami

IoT optymalizuje zarządzanie zasobami pod względem automatyzacji i inteligencji. Korzystając z czujników IoT, firma może aktywnie śledzić określone informacje o swoich urządzeniach bez ingerencji pracownika. Internet rzeczy może nie tylko przekształcić tradycyjne zarządzanie aktywami ale także pomóc w opracowaniu nowych modeli biznesowych.

Automatyzacja

Aplikacje IoT umożliwiają automatyczne wykonywanie zadań bez udziału pracownika. W ten sposób można zmniejszyć liczbę pracowników, zredukować liczbę błędów w procesach biznesowych, a także uzyskać cenne informacje, co w połączeniu może skutkować niższymi kosztami operacyjnymi i bardziej usprawnionym przepływem pracy.

Oszczędność czasu

Połączenie i inteligentne sterowanie urządzeniami za pomocą Internetu Rzeczy pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Zmniejszając liczbę czynności wykonywanych przez pracowników, a nawet czyniąc je całkowicie zbędnym, IoT sprawia, że proces produkcji jest bardziej wydajny i usprawniony. Korzystając z inteligentnych rozwiązań, można uniknąć komplikacji i zaoszczędzić Twój cenny czas.

Konserwacja prewencyjna

Dzięki wprowadzeniu inteligencji do swoich urządzeń, ich jakość może być stale monitorowana. Umożliwia to zdalne prognozowanie awarii lub problemów jeszcze zanim się pojawią. Interwencja technika lub implementacja aktualizacji zawczasu może zaoszczędzić Ci kłopotów i pieniędzy!

Przyspieszenie innowacji

Internet Rzeczy daje organizacjom dostęp do zaawansowanych analiz, które odkrywają nowe możliwości. Organizacje mogą na przykład tworzyć wysoce ukierunkowane kampanie reklamowe gromadząc dane o zachowaniu potencjalnych klientów. Wszystkie informacje ujrzą światło dzienne dzięki nowej technologii IoT!

Cyfrowy bliźniak

Cyfrowy bliźniak to wirtualna reprezentacja, która służy jako cyfrowy odpowiednik fizycznego obiektu lub procesu w czasie rzeczywistym. Kiedy połączone "urządzenia" otrzymują możliwość generowania danych, cyfrowy odpowiednik pomaga w optymalizacji wdrożeń w celu uzyskania maksymalnej wydajności.

Bez ograniczeń

Możliwości IoT są nieograniczone. Internet Rzeczy oferuje urządzeniom np. możliwość wykrywania błędów oraz przechowywania danych w chmurze, dzięki czemu zawsze możesz mieć do nich dostęp. Internet Rzeczy to rozwiązanie dla każdego rodzaju organizacji, która chce połączyć swoje urządzenia z Internetem oraz ze sobą nawzajem.

Oszczędność kosztów

Działania pracowników są ograniczone dzięki wykorzystaniu urządzeń, które są stale połączone z chmurą. W związku z tym, że wieloma systemami można sterować zdalnie, zmniejszone zostaje zużycie energii oraz koszty konserwacji. IoT stale zapewnia dostęp do praktycznych danych w celu optymalizacji wszystkich procesów.

Skalowalność

Aplikacje IoT mogą być wdrażane w sposób ukierunkowany na klienta, aby zwiększyć jego satysfakcję. Dzięki tej możliwości, utrzymasz ciągłość funkcjonowania biznesu aby uniknąć przestoju produkcji bądź usług. Dzięki Internetowi Rzeczy możesz monitorować i zarządzać naprawdę dużą ilością urządzeń!

Wykorzystaj to, co najlepsze na rynku dzięki Thingsdata!

Doradzimy Ci w zakresie Internetu Rzeczy

Pobierz naszą broszurę

Pobierz broszurę