Projekt: iWell

iWell

Modułowy system akumulatorów dla budynku

IWell jest niezależnym i samowystarczalnym dostawcą energii z wizją: „Czysta i niedroga energia dla każdego”. IWell jest w stanie osiągnąć to za pomocą inteligentnych baterii (The Cube), które przechowują czystą energię wiatrową oraz słoneczną i dostarczają ją tam, gdzie jest potrzebna. The Cube to energetyczne serce, które łączy wszystkie systemy budynku w energooszczędny sposób.

Dzięki zabezpieczonym kartom SIM M2M, które działają we wszystkich sieciach, Cube ma niezależny i stabilny dostęp do Internetu mobilnego. Zapewnia to wgląd w czasie rzeczywistym do danych na temat wytwarzania i zużycia energii oraz zawartości CO2 w cyfrowym systemie monitorowania wydajności. Kiedy zapotrzebowanie jest bardzo wysokie, bateria błyskawicznie dostarcza energię w odpowiednie miejsce. Szczytowe momenty powodują duże obciążenie sieci energetycznej. W przypadku obciążenia szczytowego, można uzyskać niższe połączenie do sieci dla swojego budynku i tym samym obniżyć koszty końcowe.

Zwiększając wydajność paneli słonecznych i innych systemów energetycznych, iWell zmniejsza ślad ekologiczny i przyspiesza transformację energetyczną, prowadząc do bardziej zrównoważonego, czystszego i bardziej ekologicznego świata. Do zastosowań energetycznych na dużą skalę iWell oferuje Power Cube i Mega Cube.

W iWell kluczowe znaczenie ma możliwość szybkiego reagowania na godziny szczytu, które powodują duże obciążenie sieci energetycznej. Thingsdata zapewnia stabilny dostęp do Internetu, aby zagwarantować tę usługę.