Projekt: iwell

iWell

Kim jest iwell?

Modernizacja obecnej infrastruktury sieciowej lub podłączanie nowych firm do sieci energetycznej staje się coraz bardziej skomplikowane. iwell reaguje na rosnące przeciążenie sieci dzięki swoim akumulatorom, czyniąc organizacje praktycznie niezależnymi. iwell jest niezależnym i samowystarczalnym dostawcą energii, kierującym się wizją „czystej i niedrogiej energii dla każdego”.

iwell osiąga to poprzez produkcję inteligentnych baterii, które przechowują czystą energię wiatrową i słoneczną generowaną przez firmę i dostarczają ją z powrotem, gdy jest potrzebna. Kostki są bijącym sercem, które łączą wszystkie systemy w budynkach w energooszczędny sposób. Organizacja oferuje trzy rodzaje kostek w zależności od ilości energii do zmagazynowania: rozwiązania obejmują zakres od 35 kWh do 1+ MWh. Wszystkie te moduły baterii można również rozbudowywać.

Jakie było wyzwanie?

iwell dostarcza swoje baterie do organizacji w całej Europie. W Thingsdata staneliśmy przed wyzwaniem zapewnienia ciągłości i zagwarantowania niezależnego dostępu do Internetu dla akumulatorów. W niektórych przypadkach zasięg z sieci komórkowych do akumulatorów jest zakłócany przez wartości tłumienia. Mogą to być duże budynki w okolicy, windy, szkło HR++ lub stalowe belki.

Jakie było rozwiązanie?

Korzystając z bezpiecznych wielosieciowych kart SIM M2M, które działają we wszystkich sieciach, Cube utrzymuje niezależny i stabilny dostęp do 4G. W dużych krajach, takich jak Niemcy i Francja, wielu operatorów sieci zapewnia stabilne połączenie internetowe w wielu regionach. Jeśli sieć przestanie działać w miejscu, w którym bateria jest w roamingu, karta SIM w ciągu milisekund przełączy się do aktywnej sieci z najlepszym sygnałem. Dzieje się tak, ponieważ karta SIM stale szuka najlepszej sieci.

Daje to klientom wgląd w czasie rzeczywistym w różne dane za pośrednictwem cyfrowego systemu monitorowania wydajności, w tym generowanej energii, zużywanej energii i poziomów CO2. W okresach bardzo wysokiego zapotrzebowania baterie dostarczają energię z prędkością błyskawicy. Te szczytowe momenty powodują duże obciążenie sieci energetycznej. Jeśli zmniejszysz to obciążenie szczytowe, możesz uzyskać niższe podłączenie budynków do sieci i obniżyć koszty.

Rezultat

Zwiększając wydajność paneli słonecznych i innych systemów energetycznych, iWell zmniejsza ślad ekologiczny organizacji i przyspiesza transformację energetyczną, tworząc bardziej zrównoważony, czysty i ekologiczny świat. W firmie iWell kluczowe znaczenie ma możliwość szybkiego reagowania na momenty szczytowe, które powodują duże obciążenie sieci energetycznej. Dzięki monitorowaniu danych można podejmować mądrzejsze decyzje. Thingsdata zapewnia stabilny dostęp do Internetu 4G, aby zapewnić te usługi.