Projekt: Route42

Route42 case

Inteligentne zarządzanie flotą

Thingsdata zapewnia bezpieczną łączność dla wiodącej platformy transportowej Route24, która oferuje szeroką gamę aplikacji dla ciężarówek i przyczep. Route42 jest liderem w analizowaniu danych w sektorze logistycznym, rewolucjonizując branżę transportową dzięki dostępnej inteligencji biznesowej.

Route42 posiada wiodącą platformę, która zapewnia szeroką gamę aplikacji poprawiających efektywność oraz zwiększenie rozwoju i bezpieczeństwa ciężarówek i przyczep na drodze. Konsolidując różne informacje takie jak lokalizacja, przyspieszenie, hamowanie, poziom paliwa i ciśnienie w oponach, Route42 może analizować dane za pomocą algorytmu „zachowania podczas jazdy”. To z kolei daje kierowcom powiadomienia w czasie rzeczywistym i wgląd w informacje jak zmniejszyć zużycie paliwa, a tym samym zmniejszyć wpływ na środowisko oraz obniżyć koszty eksploatacji.

Bezpieczne, wielosieciowe karty SIM M2M firmy Thingsdata mogą automatycznie przełączać się między wszystkimi europejskimi sieciami, zapewniając najlepszą dostępną łączność, niezależnie od lokalizacji pojazdu. Gwarantuje to najlepszą jakość połączenia we wszystkich krajach europejskich, a karty SIM mogą być monitorowane zdalnie, w najnowocześniejszym systemie zarządzania.

Kiedy Route42 negocjuje ze swoimi klientami, nie są oni przekonani do wymiany swoich kart SIM, natomiast po przedstawieniu wszystkich korzyści związanych z zarządzaniem flotą, dochodzą do wniosku, iż jest to logiczny wybór.