Projekt: LENS

Lens

Kim jest LENS Energie?

Założona w 2012 roku firma LENS Energie od samego początku angażuje się w działania na rzecz świata neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla. Organizacja opracowuje, finansuje, realizuje i zarządza instalacjami solarnymi na nieruchomościach komercyjnych i społecznych w całej Holandii. Projekty realizowane przez LENS Energie, kompleksowego partnera w zakresie energii słonecznej, obejmują od 500 do około 5000 paneli słonecznych. LENS Energie wykonuje prace na każdym rodzaju dachu zgodnie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

Oprócz instalacji systemów solarnych, LENS obsługuje również platformę do monitorowania i zarządzania tymi systemami. Po uruchomieniu systemu solarnego jego wydajność można śledzić za pośrednictwem platformy monitorującej LENS, gdzie usterki są identyfikowane i usuwane na wczesnym etapie. Zarówno najemcy, jak i zarządcy mogą monitorować produkcję energii słonecznej w czasie rzeczywistym. System działa 24/7 i automatycznie wskazuje, kiedy wymagana jest konserwacja.

Na czym polegało wyzwanie?

W niektórych przypadkach niektóre domy lub budynki nie mają połączenia z Internetem. W większości przypadków falownik jest podłączony do już istniejącego połączenia internetowego. W Thingsdata staneliśmy przed wyzwaniem zapewnienia ciągłości i gwarancji niezależnego dostępu do Internetu w falownikach, tak aby platforma LENS była stale zasilana dokładnymi danymi.

Jakie było rozwiązanie?

Falowniki instalowane przez LENS są wyposażone w bezpieczne wielosieciowe karty SIM M2M dostarczane przez Thingsdata, zapewniające niezawodną łączność. Ta karta SIM M2M oparta na standardzie eUICC (e-sim) zapewnia firmie LENS ciągłość i gwarancję danych pomiarowych systemów solarnych. LENS działa zatem niezależnie od środowiska LAN właściciela lub właściciela dużego dachu. Ze względu na funkcjonalność wielosieciową, karta SIM M2M działa w najsilniejszej dostępnej sieci (KPN, Odido lub Vodafone).

Rezultat

Dla firmy LENS zapewnienie ciągłości „danych jako usługi” dla platformy monitorowania ma kluczowe znaczenie. Thingsdata zapewnia stabilny dostęp do Internetu w całej Holandii, gwarantując ciągłość usługi.